Návod - modeláž Soak off gely

Soak off gely se odlišují od ostatních gelů šetrnějším odstraňováním bez pilování a broušení, pomocí Remover tekutin. Jsou vhodné na přírodní nehty a šablony i tipy. Tyto gely jsou vhodné na modeláž a úpravu nehtů rukou i nohou. 

Návod při prodlužování nehtů:

  • Před nanesením gelu nehty lehce zdrsníme pilníkem, nalepíme tipy, nebo použijeme šablony a použijte Primer. 
  • Naneste první tenkou vrstvu podkladového (nebo jednofázového) Soak-Off gelu a vytvrďte v UV lampě se čtyřmi zářivkami 2min nebo LED lampě 30-90 sec.
  • Dále aplikujte druhou silnější vrstvu modelovacím (nebo jednofázovým) Soak off gelem, vytvořte C-oblouk ve středu nehtu a vytvrďte v UV lampě 3 minuty, nebo LED lampě 30 - 90 secund. Setřete výpotek a případné nedostatky vyhlaďte pilníkem, nebo blokem.
  • Na závěr použijte tenkou vrstvu Soak-Off TOP gel (vrchní gel) a v UV lampě se čtyřmi zářivkami vytvrďte 2 min. nebo LED lampě 30 - 90 sec. Potom setřete výpotek. Pokud nemáme Sealing Soak off gel, použijeme klasický Jednofázový Soak off gel. Můžete použít i UV Top coat nebo Top coat. 

 Návod při zpevnění přírodních nehtů bez prodlužování:

Vynecháme II. modelovací vrstvu, jinak postupujeme stejně.

Zdobení nehtů:

Nehty různě zdobíme po vytvoření modelovací vrstvy (pži zpevňování po základní vrstvě)

Používáme Soak off make-up (pro zamaskování nedokonalostí nehtů nebo optického prodloužení nehtu), Soak off White French pro vytvoření bílé francouzské špičky, barevnými Soak off gely nebo barevnými gel laky např. NLACem. Při použití NLACu nemusíte již používat TOP - vrchní vrstvu, nehet je krásně lesklý.

Zdobení lakem na nehty provádíme po vytvoření celé modeláže, potom můžete použít Wet Glaze, nebo TOP Coat.

Odstraňování:

Soak off gel odstraníme odmočením v Soak off Removeru cca 15-20 min. v misce nebo kalíšcích. Šetrnější způsob je nanesením Soak off Removeru na vatičku a potom zabalíme prst do alobalu). Před odmočením i po odmočení je vhodné ošetřit kůži olejíčkem.