Návod - postup práce s gel-lakem

Výhodou GEL LAKU je kombinace snadné aplikace laku s výdrží a pevností gelu. Gel - lak vydrží 2 - 3 týdny. Nanáší se jednoduše štětečkem jako lak v 1 nebo 2 vrstvách a každá vrstva se vytvrzuje v UV lampě 36W 2 minuty.  Barevné UV gel - laky nenanášíme přímo na přírodní nehty ! Nejdříve použijeme Gel lak Twin coat clear N&N. K odlakování doporučujeme použít Gel Polish Remover nebo kosmetický aceton.

Před každým lakováním protřepejte gel - lak !

Nalakované ruce chraňte před dlouhodobým působením vody gumovými rukavicemi.

Použití na gelové nehty - po modeláži 2 vrstev gelu (1 fázový 2x nebo podkladový + modelovací) naneseme dvě malé vrstvy UV Gel laku ve vybrané barvě (buď přes celý nehet nebo pouze francouzskou špičku), necháme vytvrdit každou vrstvu 2 minuty v 36W UV lampě. Celou modeláž zakončíme vrchním Gel lak Twin coat clear N&N, který také necháme vytvrdit v UV lampě 36W 2 minuty. Z něj nakonec setřeme výpotek čističem gelu.

Doporučujeme také barevné gel laky aplikovat na Soak off gel. Gelové nehty Soak off gelem jsou pevnější, gel lak drží velmi dobře a Soak off gel se nemusí pilovat jako klasický uv gel. Soak off gel se odstraňuje rozmočením v Soak off Removeru.

Pro přírodní nehty: povrch nehtu jemně zdrsníme pilníkem.  Nehty očistíme od prachu a odmastíme Čističem nehtů a gelu, aplikujeme Primer nebo Bonder.  Nebo podle typu přírodního nehtu stačí odmastit nehtovou ploténku a povrch již nezdrsňujete pilníkem a  nedáváte Primer nebo Bonder (ale doporučujeme zdrsnit nehet pilníkem a nanést Primer nebo Bonder - gel lak drží lépe, většina klientek musí nehet zdrsnit pilníkem a nanést Primer nebo Bonder). Na připravený nehet naneseme vrstvu Gel lak Twin coat clear N&N, necháme vytvrdit 2 minuty, poté naneseme barevný UV gel lak v 1 nebo 2 tenkých vrstvách, každou necháme vytvrdit v  36W UV lampě 2 minuty a pro konečný  lesk a fixaci opět naneseme  Gel lak Twin coat clear N&N, který vytvrdíme v 36W UV lampě 2 minuty. Nakonec setřeme čističem gelu výpotek.

Životnost gel laku na nehtech závisí na mnoha faktorech: na kvalitě přírodního nehtu, na dodržení a správné aplikaci gel laku, na řadě různých mechanických vlivů, které působí na nehty jako např. dlouhodobé působení vody na nehty, používání chemických přípravků při úklidu atd. 

UPOZORNĚNÍ:

Při aplikaci gel laku se vyvarujte doteku s nehtovou kůžičkou (kutikulou). Zateče-li vám gel lak ke kůžičce setřete jej pečlivě pomerančovým dřívkem kolem kůžičky, zabráníte pozdějšímu odloupnutí.  Nanášejte gel lak v tenkých vrstvách. Nanáší-li se v příliš silných vrstvách gel lak se brzy odloupne. Při nanášení podtáhněte volný okraj nehtu.


Odstraňování:

odstraňování gel laku oproti klasickému gelu je velmi snadné a rychlé. Pilníkem jemně zdrsníme povrch nehtu (narušte tím gel lak) Potom odmočte nehet v Gel Polish off Removeru (použití náprstků). Nebo můžete dát na buničitou vatu Gel Polish off Remover, přiložit k nehtu a zabalit do alobalu. Po odmočení (15 - 20 minut) sundáme rozpuštěný gel lak odloupnutím např. pomerančovým dřívkem, škrabkou Pusher nebo k odstranění  použijte pilník, ale pozor, aby nedošlo k pilování přírodního nehtu. Pokud chceme pilovat co nejméně, celý postup opakujte do úplného odstranění. Před odmočením je vhodné ošetřit kutikulu olejíčkem. Místo  Gel Polish Removeru můžeme použít Acrylic Remover N&N nebo kosmetický aceton nebo Soak off Remover.

Pokud si budete gel lak dávat na přírodní nehty doporučujme zakoupit:

- Primer, kód 2001303N nebo Bonder 2001313N

- Pilník 100/180, kód 282

- Gel lak Twin coat, kód 100/01

- Gel lak Vámi zvolené barvy

- Gel Polish Remover, kód 3004053N nebo kosmetický aceton kód 321111

- UV lampu, kód 2010, PL321, 2009, 555010

- Popřípadě vrchní UV Top coat, kód 5521N není nutný, může se dát opět Twin coat

- Čistič nehtů a gelu ve spreji, kód NN101 nebo NN102

- K odstranění gelového výpotku Buničitá vata - tampony, kód 123A

- K odstranění gel laku nebo k zatlačení nehtové kůžičky Pomerančové dřívko, kód 190 nebo 190A