UV lampa nebo LED lampa

Zejména začátečnice nemají příliš přehled o nabízených produktech a ptají se, jakou si mají pořídit lampu.

V naší nabídce se objevují neustále novější modely a tak bych ráda shrnula jejich výhody a nevýhody.

UV lampa

Je starším typem, ale přesto je stále velice prodávaná, především pro její cenu skoro - nezničitelnost.

- jednozářivková 9W - nyní přestáváme mít v nabídce pro její zastaralost

- čtyřzářivková 36W - vhodná pro profesionálky začátečnice pro její nízkou pořizovací cenu. Tato lampy jim v začátcích poslouží jak pro vytvrzování všeho - UV gelu, LED gelu, gel laku. Tato lampa Vám také dobře poslouží při prodlužování nehtů umělými tipy nebo šablonami.

Při vytvrzování je však pomalejší, což není takový problém při vytvrzování cizí osobě, u vytvrzování svých nehtů se ale doba dost prodlužuje. Zářivky do těchto lamp se musí občas vyměnit (u domácího občasného použití cca za 2 roky, u častého použití častěji). UV světlo může být - jako sluníčko - nepříliš zdravé. Jsou energeticky náročnější. Doba osvitu u gelu je dle vrstvy 2 - 3 min, u barevných 3 - 4 minuty, u gel laků (např. NLAC) - 2 minuty

LED lampa

Nyní již cenově velmi dostupné i pro domácí použití, nejsou zaznamenány žádné zdravotní problémy, její provoz je velice rychlý a energeticky úspornější.

Pro pracující ženu, která chce mít neustále pěkné nehty je časově světově nejúspornější používání NLACu ) gel lak 3v1 a vytvrzování v LED lampě. Pokud chce lámavé nehty ještě zpevnit gelem, nebo chcete prodlužovat nehty tipy nebo šablonami (opravy zlomených nehtů, krátké prodloužení) je nutné použít soak off gel - LED gel, který odstraní také rozmočením, jako všechny gel laky. Návod na odstranění si můžete přečíst zde. V této lampě nelze vytvrdit klasické UV gely.

3W srdíčko - lampa pro domácí použití - zajímavý design, doba osvitu cca 40 - 50 sec.

9W LED lampa "můstek" - doba osvidu cca 30 sec. Lampa pro domácí použití s dobrým výkonem - pro používání všech gel laků - NLAC,  shellac, gel lak, rocklack ad. Velmi úsporný design v sobě skrývá vše, co potřebujete: osvítíte všechny 4 prsty najednou, palce zvlášť (jako u všech lamp), použitelná i pro prsty na nohách. Má časovač na 30 a 60 sec. Velikost mini oceníte na cestách i doma.

12W LED lampa - vhodná pro profesionálky nebo pro náročnější domácí použití. Je i se senzorem pohybu.

UV/LED lampa

9W můstek - lampa zahrnuje všechny výhody LED lampy, ale navíc zde můžete vytvrzovat i UV gely. Velmi vhodná pro zákaznice, které by se rádi věnovaly i gelovým nehtům: rády se naučí jak pracovat nejen s gel laky, ale i s klasickými gely, rády expedimentují s různým zdobením  jak barevnými UV gely, tak i dalšími zdobícími technikami. Také pro prodlužování nehtů tipy nebo šablonami.

CCFL lampa

Moderní lampa pro profesionálky a náročné domácí použití. Má stejné výhody jako UV/LED lampa.